Історичні відомості

 

 

Історичні відомості

             За свідченнями старожилів церковно -приходська школа в селі Комунарівка ( тоді с. Гулівці) була відкрита   у 1887 році.

           В 1924-1926 р.р. у селі працював пункт ліквідації неписьменності під назвою "Геть неписьменність" . Акт складений комісією села свідчить, що 27 лютого 1926 року відбувся випуск лікнепу у кількості 103 учнів.
  У 30-х роках ХХ століття комуністи і комсомольці села розібрали церкву і побудували школу. Вона була одноповерхова. Було це у 1937 році. Першим директором школи був Серафим Фомович Вакуліч, якого відзначили як одного з кращих вчителів Калинівщини у 20-30 роках ХХ століття.
             У передвоєнні роки деректором школи призначений Анатолій Сабат . Під час війни Сабат іде в партизанський загін. Виконуючи важливе завдання, він загинув в уладівських лісах від рук німецьких карателів.
           В післявоєнні роки поступово відновлюється робота школи . У цей час  директором школи працює Пилип Данилович Гуцало, батько відомого українського письменника Євгена Гуцала.
            В 60-х роках вчилось у школі 350 учнів, були всі паралельні класи. У 1965-1966 роках будується асфальтована дорога. В 1967 р. школа стає середньою.
           У 70-х роках починається будівництво-реконструкція школи  і закінчується у 1978 році. Було збудовано середню школу з їдальнею та спортивним залом  і додатково з 5-ма класними кімнатами і навчальними кабінетами, директором було призначено Ю.О. Кольцова .
           У грудні 1990 року за сприйняття голови колгоспу "Україна" Семена Андрійовича Васюри газифіковано школу.
У 1996-2006 роках директором школи працювала Людмила Мифодіївна  Лісовик.   
          З 2006 року директором Комунарівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів працює Петро Іванович Федоренко. За цей час побудовано шкільну майстерню з переходом, впорядковано та огороджено територію, створено сучасний кабінет інформатики, психолога, канцелярію.  Побудовано водогін від криниці, зміцнено всю матеріальну базу школи.