Новини


Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років

  Цієї суботи, 27 листопада, вся країна вшанує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в ліцеї с. Бережани було проведено інформаційно- літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні та гості школи. В класах пройшла годинапросвітницькі заходи. У ліцеї організована виставка малюнків, фотоматеріалів та публіцистичної пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». А також учні та вчителі вшанували пам‘ять загиблих біля пам‘ятника жертвам Голодоиору хвилтною мовчання та поклали квіти.  



Пам’ятаймо!

Голодомор – геноцид проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду в 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей. Згідно з Конвенцією ООН «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» від 9 грудня 1948 року, геноцидом вважаються умисні дії, спрямовані на цілковите або часткове знищення національних, етнічних, расових або релігійних груп шляхом вбивства членів цієї групи; нанесення їм тяжких тілесних або психічних ушкоджень; навмисне створення життєвих умов, розрахованих на повне або часткове знищення групи; дії, розраховані на унеможливлення народження дітей в середовищі групи; насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.

Упокорення голодом стало інструментом закріплення влади сталінського режиму, ліквідації верстви українських селян-господарів і перетворення їх у безправних колгоспників, а разом з тим, – викорінення в Україні соціальних основ незалежництва, тобто соціальної основи української нації. Цей злочин був ретельно продуманий, задіяні численні механізми його реалізації: через чисельні податки і збори, нереальні хлібозаготівельні плани та обшуки в українських селян відбирали харчі, заборона виїзду із населеного пункту з листопада 1932 року (так званий режим «чорних дошок») і загалом з охопленої голодом республіки від початку 1933-го їх позбавляла останніх надій на порятунок.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти.

Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1,5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.



26.11.2021 | Aдмін

Вернутись назад

Інформація

Вакансії

Контакти

    Адреса:22426
    Вінницька обл., Калинівський р-н, c.Бережани, вул.Миру,18 Тел.:(04333)-3-84-90
    Email:
    skola_komunarivka@ukr.net